تبلیغات
ترفند ویندوز - درباره ی گوگل

ماموریت گوگل ارائه بهترین تجربه جستجو دراینترنت بوسیله در دسترس و مورد استفاده قراردادن عمومی اطلاعات جهان است. گوگل، ایجادكننده بزرگترین ماشین جستجوی جهان، سریعترین و آسانترین راه پیدا كردن اطلاعات روی اینترنت راارائه می كند. با دستیابی به بیش از 1.3 میلیارد صفحه گوگل نتایج را در ظرف كمتر از یك دوم ثانیه به كاربران در سراسر جهان ارائه می كند. اكنون، گوگل روزانه به بیش از 100 میلیون تقاضای جستجو پاسخ می دهد.

دو دانشجوى دكتراى دانشگاه Stanford، یعنى لرى پیج و سرجى برین، گوگل را در سال 1998 تاسیس كردند. این شركت خصوصى در ماه جون 1999 / تیر 1379 رسما با سرمایه تاسیس 25 میلیون دلار معرفى شد. این شركت همراهانى را چون كلاینر پركینز كاوفیلد و سیكوال كپیتال را پیدا كرد. گوگل سرویس و خدمات عمومى اصلى خود را در وب سایت خود در www.google.com ارایه میدهد. این شركت همچنین سرویس جستجوى پیشرفته را براى فراهم سازى اطلاعات محتوایى نیز ارایه میدهد.

درباره تکنولوژی گوگل

تكنولوژى متحول جستجوى گوگل و طراحى اینترفیس مطلوب براى كاربران، گوگل را به به عنوان بخش از ماشینهاى جستجوى نسل جدید تبدیل كرده است. فراتر از استفاده از تكنولوژى كلمات كلیدى، گوگل براساس تكنولوژى PageRank™ نیز پایه گذارى شده، كه این تكنولوژى باعث میشود تا نتایج مهمتر در یك جستجو اولتر دیده شوند.

PageRank یك سنجش معقولى را براى اعتبار صفحات وبى كه بر اساس معادله برابرى 500 میلیون متغییر و بیش از 2 بیلیون شرایط محاسبه شدند را ایفا میكند. PageRank از ساختار لینك عظیم وب به عنوان ابزار سازماندهى استفاده میكند. وجودا، گوگل تفسیر میكند یك لینك را از صفحه A تا صفحه B به عنوان یك vote توسط صفحه A براى صفحه B. دبوسیله این، گوگل تشخیص میدهد توسط vote كه كدام صفحه مهمتر است. همچنین گوگل این صفحات را تجزیه و تحلیل میكند.

مجتمع گوگل، روشهاى جستجوى خودكار انسداد اینترفیس دستى است. برخلاف ماشینهاى جستجوى دیگر، گوگل ساختار بندى شده تا نتایج جستجوى را به بهترین شكل براى تجارت ارایه دهد. یك جستجوى گوگل راهى است براى جستجوى وب سایتى با كیفیت مطلوب و بالا.

گروه مدیریت

دکتر اریک ا.اشمیت،رییس کل و رییس هییت مدیره
لرى پیج، كمك موسس و رییس، محصولات
سرجى برین، كمك موسس و رییس، تكنولوژى
امید كردستانى، معاون رییس، توسعه تجارى و فروش
وینى روسینگ، معاون رییس مهندسى
سیندى مك كفرى، معون رییس، ارتباطات
جوان بردى، معاون رییس، خدمات جستجو
تیم آرمسترونگ، معاون رییس، فروش آگهى
اورس هولتزل، شخص گوگل
كریگ سیلوراشتاین، مدیر تكنولوژى

معنى گوگل

گوگل بر گرفته شده از كلمه Googlo كه به معنى "یك عدد یك و صد صفر جلوى آن" است كه توسط میلتون سیروتا پسر خواهذ ادوارد كاسنر ریاضیدان آمریكایى اختراع شده است. این موضوع كه "یك عدد یك و صد صفر جلوى آن" در واقع نوعى شعار و در واقع مقصود موضوع است. بدین معنى كه گوگل قصد دارد تا سرویس ها، اهداف و اطلاع رسانى و اطلاعات خود را تا آن مقدار در وب در جهان گسترش دهد.

طبقه بندی: متفرقه،
برچسب ها: درباره گوگل،

تاریخ : یکشنبه 15 خرداد 1390 | 05:00 ب.ظ | نویسنده : محمد اقا محمدی | نظرات