تبلیغات
ترفند ویندوز - ساخت درایو مجازی بدون نرم افزار در ویندوز 8 !!
اگر جزو كاربران علاقه‌مند نرم‌افزار باشید، حتما باخبر شده‌اید كه پروژه جدید مایكروسافت یعنی ویندوز 8 مدت یك ماه است كه در سایت‌های مختلف اینترنتی منتشر شده و نسخه‌های آزمایشی این سیستم‌عامل در اختیار كاربران قرار گرفته است. از آنجا كه نیز همگام با دنیا پیش می‌رود، قصد داریم امروز اولین ترفند سیستم‌عامل جدید مایكروسافت یعنی ویندوز 8 را در اختیار شما قرار ‌دهیم.

همان طور که می دانید نرم‌افزارهای مختلفی وجود دارد كه امكان ایجاد یك درایو مجازی در ویندوز را برای كاربران فراهم می‌كند.

به كمك این نرم‌افزارها كاربران می‌توانند كپی (ایمیج) تهیه شده از لوح‌های فشرده همچون سی‌دی و دی‌وی‌دی را بدون نیاز به رایت اجرا كنند.

این قابلیت در ویندوز8 به طور پیشفرض به یكی از امكانات سیستم‌عامل تبدیل شده است و برای استفاده از آن تنها كاری كه می‌باید انجام دهید این است كه روی فایل ایمیج موردنظرتان كلیك راست كرده و گزینه Mount را انتخاب كنید.

به این ترتیب  یك درایو مجازی حاوی اطلاعات ایمیج مربوط به فهرست درایوهای شما اضافه می‌شود و می‌توانید همچون یك درایو فیزیكی از آن استفاده كنید.

برای غیرفعال‌سازی این حالت (همانند عملیات خروج لوح فشرده از درایو نوری) می‌باید روی درایو مربوط كلیك راست كرده و گزینه Eject را انتخاب كنید.
طبقه بندی: ترفند ها و موضوعات ویندوز 8،
برچسب ها: ساخت درایو مجازی بدون نرم افزار در ویندوز 8 !!،

تاریخ : یکشنبه 5 تیر 1390 | 09:35 ق.ظ | نویسنده : محمد اقا محمدی | نظرات