تبلیغات
ترفند ویندوز - نشان دادن پنجره حذف فایل در ویندوز 8


یکی  از امکاناتی که در تمام نسخه‌های سیستم‌عامل ویندوز تا به امروز وجود داشته است، نمایش پنجره‌ای جهت تایید عملیات حذف فایل‌ها یا پوشه‌هاست. کاربران مبتدی در بسیاری از موارد هنگام حذف یک فایل یا پوشه این پنجره را مشاهده و آن را تایید می‌کنند تا عملیات حذف اطلاعات موردنظر و انتقال آنها به سطل زباله ویندوز به انجام برسد.
کاربران حرفه‌ای نیز وقتی به‌طور کامل از حذف اطلاعات موردنظر اطمینان دارند، با نگهداشتن کلیدهای
Shift + Delete پس از مشاهده پنجره تایید عملیات حذف، به‌طور مستقیم اطلاعات موردنظر را از رایانه حذف می‌کنند (عدم انتقال به سطل زباله) آیا در ویندوز 8 فایل یا پوشه‌ای را حذف کرده‌اید؟ برخلاف دیگر نسخه‌های سیستم‌عامل ویندوز، در ویندوز 8 هیچ خبری از نمایش پنجره تایید نیست و وقتی کلید Delete را فشار دهید بدون هیچ تاییدیه مجددی فایل یا پوشه انتخاب شده شما به سطل زباله ویندوز منتقل می‌شود! اگر از ویندوز 8 استفاده می‌کنید و اتفاقی دست تان به کلید Delete می‌خورد یا کودکی در منزلتان به رایانه علاقه دارد و مدام کلیدهای صفحه‌کلید را فشار می‌دهد و موجب حذف اطلاعات شما می‌شود، با استفاده از روش زیر می‌توانید نمایش پنجره تایید عملیات حذف را مجددا فعال کنید تا این عملیات همچون گذشته پس از تایید مجدد به‌انجام برسد.

توجه: دقت داشته باشید هنگام حذف مستقیم اطلاعات از روی رایانه (عدم انتقال به سطل زباله ویندوز با استفاده از کلیدهای ترکیبی Shift+Delete ) پنجره تایید عملیات حذف همچون گذشته نمایش داده می‌شود و مراحل زیر برای فعالسازی پنجره تایید هنگام حذف اطلاعات و انتقال آنها به سطل زباله ویندوز است.


1ـ در دسکتاپ به‌دنبال آیکون Recycle bin بگردید و پس از مشاهده، روی آن کلیک راست کرده و گزینه Properties را انتخاب کنید.


2ـ در پنجره تنظیمات سطل زباله، علامت چک‌مارک کنار عبارت


Display delete confirmation dialog را فعال کنید.


3ـ با کلیک روی گزینه Apply، تغییرات را اعمال کرده و پنجره‌های فعال را ببندید.

4ـ از این پس حذف اطلاعات موردنظر شما پس از انتخاب گزینه Yes در پنجره تایید به‌انجام می‌رسد و به‌این ترتیب از حذف اتفاقی اطلاعات جلوگیری می‌شود.

منبع:کلیک

طبقه بندی: ترفند ها و موضوعات ویندوز 8،
برچسب ها: نشان دادن پنجره حذف فایل در ویندوز 8، حذف فایل، ویندوز 8، ترفند ویندوز 8، ترفند حذف فایل، حذف کردن فایل، جدیدترین ترفند،

تاریخ : چهارشنبه 19 مهر 1391 | 01:24 ق.ظ | نویسنده : محمد اقا محمدی | نظرات