تبلیغات
ترفند ویندوز - چند ابزارك (Gadget) برای ویندوز

ویندوز هفت علاوه بر نرم افزارهای کاربردی خود امکان پشتیبانی از ابزارک ها (Gadget) را هم دارد و می توانید توسط این برنامه های کوچک کاربردی امکانات زیادی را به سیستم خود اضافه کنید. ابزارک ها کاربردهای متفاوتی دارد و اغلب آنها در یک نوار عمودی در سمت چپ صفحه دسکتاپ قرار می گیرند. البته می توانید جای آنها را تغییر دهید یا ترتیب آنها را عوض کنید. این ابزار ها می توانند شامل ساعت باشند یا برای دریافت اطلاعات آب و هوا به کار روند. یکی از پرکاربردترین ابزارک ها برای نظارت بر وضعیت سیستم به کار می روند که در ادامه با برخی از آنها آشنا می شوید.

SysInfo

این ابزارک برای مشاهده اطلاعات سیستم استفاده می شود و می تواند اطلاعات مختلفی در مورد سیستم عامل تا ظرفیت آزاد پردازنده و فضای هارددیسک ها را نشان دهد. البته این اطلاعات به صورت کلی هستند و شامل جزییات هر کدام نمی شوند. برای مشاهده جزییات برنامه های مختلفی برای هر قسمت وجود دارد.

System Control A۱

این برنامه کوچک جزییات بیشتری از اطلاعات سیستم را در اختیار شما قرار می دهد با این حال برای تمام سیستم کاربرد ندارد و فقط بخش های ضروری و مهم را شامل می شود. یکی از کاربردهای این برنامه نمایش دستورالعمل هایی است که به پردازنده ارسال شده اند. از مشکلات این ابزارک می توان به فضای زیادی که اشغال می کند اشاره کرد.

Core Temp Gadget

همانطور که از نام این ابزارک مشخص است برای مشاهده دمای بخش های مختلف سیستم کاربرد دارد. با این حال علاوه بر کنترل حرارت، اطلاعات دیگری مانند فرکانس پردازنده و فضای رم که در حال استفاده است نیز توسط این برن امه نمایش داده می شود. این ابزارک با پردازنده های اینتل و AMD به خوبی سازگار است.

Process watch

وقتی ویندوز اجرا می شود برنامه ها و دستورات بسیاری هم به همراه آن اجرا می شوند که بسیاری از آنها را مشاهده نمی کنید. اغلب این برنامه ها نقش های کلیدی و زیرساختی برای نرم افزارهای دیگر دارند و خود به عنوان یک برنامه مستقل شناخته نمی شوند.

با این حال ویروس ها و بدافزارها هم می توانند در میان این برنامه ها باشند و حتی نرم افزارهایی که لزوما کاربرد مخرب ندارند ولی منابع سیستم را اشـغال می کنـند. این ابزارک برای مشاهده تمام وظایفی است که در ویندوز در حال اجرا هستند.

Network Meter

اگر از اینترنت به طور روزمره استفاده می کنید حتما تا به حال پیش آمده که بخواهید سرعت اینترنت خود را مشاهده کنید و در مواقع مختلف ببینید که چقدر اطلاعات ارسال یا دریافت می کنید. این ابزارک برای مشاهده همین اطلاعات است و به شما خواهد گفت وضعیت ارتباطی شما در چه مرحله ای قرار دارد. اگر شبکه قطع باشد نیز توسط این ابزارک مطلع خواهید شد.

DC Wireless Network Monitor

این ابزارک برای شبکه های بی سیم کاربرد دارد و میزان شبکه های قابل دریافت را نشان می دهد. یکی دیگر از مزیت های این برنامه اندازه گیری سیگنال های هر کدام از این شبکه ها است و بر اساس این سیگنال ها می توانید وضعیت و کیفیت هر شبکه را اندازه گیری کنید و سپس به آن متصل شوید. امکانات زیادی به این برنامه اضافه شده است و می توانید هر شبکه را بر اساس رنگی دلخواه مشاهده کنید.

O&O DiskStat

برای اینکه اطلاعات بیشتری در مورد هارددیسک خود داشته باشید به این ابزارک نیازمند خواهید بود. این اطلاعات در دو سطح مختلف در اختیار شما قرار خواهند گرفت که شامل حجم و کاربرد هارددیسک می شوند. در بخش حجم می توانید فضای آزاد یا استفاده شده را ببینید و در بخش کاربرد نیز میزان فعالیت هارددیسک نشان داده می شود. البته این ابزارک می تواند اطلاعات مربوط به یک درایو را نشان دهد.

 GPU Monitor

این ابزارک یک وظیفه بیشتر ندارد و آن هم مربوط به وضعیت تراشه گرافیکی است. این تراشه می تواند مشغول اجرای دستورات مختلفی باشد و بر اساس آن وضعیت های متفاوتی را از نظر دما و حجم بار تجربه کند. توسط این ابزارک می توانید میزان بار پردازشی، حجم حافظه و حتی دمای تراشه و کارت گرافیکی را بسنجید.

 skin Battery Meter

این ابزارک برای لپ تاپ ها کاربرد دارد و میزان شارژ باتری را نشان می دهد. این برنامه کوچک کاربردی که می توانید ظاهر آن را به راحتی عوض کنید میزان شارژ باتری و حجم باقی مانده از آن را نشان می دهد و مشخص می کند چه مقدار زمان تا پایان شارژ باقی مانده است.

بابک نقاش    
روزنامه تفاهم
طبقه بندی: ترفند ها و موضاعت ویندوز7،
برچسب ها: چند ابزارك (Gadget) برای ویندوز، ابزار ویندوز 7، گد گیت ویندوز 7، gadgate، Gadget، گد گت ویندوز، گد گت ویندوز 8،

تاریخ : شنبه 11 آذر 1391 | 06:48 ب.ظ | نویسنده : محمد اقا محمدی | نظرات