تبلیغات
ترفند ویندوز - ترفند و چند ویژگی جدید در Windows 8
در رابطه با Windows 7 و Windows xp، تا کنون ترفندهای زیادی مطرح شده است. اما این بار میخواهیم ترفند و چند ویژگی جدید در Windows 8 را بیان کنیم. ترفندهای بیان شده به واسطه Mouse انجام می شود. البته این نکته نیز قابل ذکر است تبلتها و سیستم های مجهز به صفحات لمسی نمی توانند از این ترفندها استفاده کنند، زیرا همان طور که گفته شد برای انجام آنها به Mouse نیاز است. در ادامه به چند مورد اشاره می کنیم.
  • شما می توانید با فشردن کلید سمت راست Mouse، نوارApplication را به نمایش در آورید.
  • با چرخاندن Scroll، می توانید برنامه هایی که در حال اجرا می باشد را نمایش دهید.
  • در صورتی که Mouseرا به سمت چپ صفحه بزنید، تصاویری به صورت Thumbnail، از برنامه هایی که اخیرا مورد استفاده قرار گرفته است را نمایش می دهد.
  • به منظور بزرگنمایی می توانید همزمان با فشرد کلید Ctrl و Scroll را بچرخانید.

در Windows 8، یک رابط کاربری Connection Manager پیشرفته وجود دارد. این رابط کاربری در Windows 7 نیز با کمی مشکلات وجود داشت و منجر به نارضایتی کابران می شد. اما در نسخه جالب 8 Windows ، شما می توانید به راحتی وارد شبکه های موبایل، LAN و WiFi شده و امور مرتبط با آن ها را مدیریت کنید.

  • Charms Bar

Charms Bar از جمله امکانات جدید در 8 Windows می باشد و شما با فشردن کلیدهای Win + C و یا انتقال Mouse به سمت Start Menu ، Charms Bar را مشاهده کنید.

  • Charms Bar دارای امکانات زیر می باشد:

Settings: تنظیمات مربوط به نرم افزار هایی که در حال اجرا می باشد را نمایش می دهد.

Devices: دستگاه هایی مورد استفاده برای نرم افزارهای در حال اجرا می باشند، تنظیمات اصلی مرتبط با آن ها را نمایش می دهد.

Share: در این قسمت شما می توانید اموری که در حال انجام آن هستید را با دیگران به اشتراک بگزارید. برای مثال زمانی که در حال جست و جو در اینترنت هستید، همزمان می توانید آدرس سایتی که آن را مشاهده می کنید را به دیگران نیز پیشنهاد کنید.

Search: مانند گزینه مشابه در ویندوز های دیگر می باشد.

  • Resetو Refresh

از دیگر امکانات جدیدی که در این ویندوز جدید تعبیه شده است، گزینه reset است که با انتخاب آن تمام تنظیمات به حالت پیش فرض کارخانه تبدیل می شود. این امر منجر به از بین رفتن همه تنظیماتی می باشد که شما برای برنامه ها انجام داده اید.

در حالت Refresh، داده و نرم افزارهای نصب شده بوسیله Windows store حفظ می شود و برنامه هایی که به صورت جدا نصب شده اند، حذف می شوند.

ترفند و چند ویژگی جدید در Windows 8

  • File History

این ویژگی در ویندوزهای قبل نیز وجود داشت که در ویندوز جدید با عنوانFile History مطرح شده است. File History شما را قادر می سازد شیوه، زمان و مکان تهیه back up بانسخه پشتیبان از فایل را تعیین کنید.

ترفند و چند ویژگی جدید در Windows 8

  • Windows 8 Apps

در Windows 8 Developer Preview شما می توانید پیش نمایش برخی از نرم افزارها(Apps) نسخه اصلی ویندوز 8 را مشاهده کنید و نکته جالب این است که همه این نرم افزارها دارای رابط کاربری Metroهستند. در ادامه برخی از این نرم افزارها را معرفی می کنیم:

ترفند و چند ویژگی جدید در Windows 8

  • Weather

آب و هوا را براساس منطقه جغرافیایی شما، به همراه انیمیشنی از شرایط آب و هوایی در Bachground نمایش می دهد.

ترفند و چند ویژگی جدید در Windows 8طبقه بندی: ترفند ها و موضوعات ویندوز 8،
برچسب ها: ترفند و چند ویژگی جدید در Windows 8، ترفند ویندوز 8، ویندوز 8 جدید، ترفند های ویندوز 8 اورجینال، چند ترفند زیبا از ویندوز 8، آخرین ترفند های ویندوز 8، آموزش ویندوز 8،

تاریخ : جمعه 16 فروردین 1392 | 09:00 ق.ظ | نویسنده : محمد اقا محمدی | نظرات