تبلیغات
ترفند ویندوز - نکته های مهمی که شما در هنگام تغییر تم وردپرس باید بدانید
                      وردپرس - WordPress


اگر شما هم از وردپرس استفاده میکنید حتما برایتان این اتفاق افتاده است که بخواهید تم سایتتان را تغییر دهید. اما در این تغییر باید نکته هایی را رعایت کنید تا بدون دردسر تغییر تم انجام شود. ممکن است خود کار تغییر تم با چند کلیک انجام شود اما شما باید نکته های زیر را مرحله به مرحله و با دقت انجام دهید تا از نتیجه کارتان مطمئن باشید.

توجه به جنبه های تم فعلی

توجه به جنبه های تم فعلی

ممکن است تم فعلی شما دارای تنظیماتی است و یا خودتان کدهایی را برای تنظیمات تم نوشته اید. شما باید این کدها را در نظر بگیرید. این کدها که معمولا داخل فایل functions.php است.

پشتبان گیری از فایل ها

قبل از تغییر تم باید ابتدا یک بکاپ کلی از ساییتان داشته باشید, نه فقط تم فعلی. اینکار باعث میشود که شما هیچ فایلی را از دست ندهید و همه پلاگین ها, فایلها و اطلاعات دیتابیس را دارید. همچنین اینکار از استرس شما کم میکند.

فعال کردن حالت تعمیر

قدم بعدی این است که شما سایت را به حالت تعمیر ببرید. به این صورت که زمانی که کاربری به غیر مدیر, سایت را باز کند با پیغام مناسب مواجه شود و این قابلیت باید برای تمام صفحات باشد.

وردپرس پلاگینی به نام Maintenance Mode دارد که با استفاده از این پلاگین میتواند این حالت را فعال کنید. این پلاگین مدت زمان حالت تعمیر را از شما دریافت میکند و آن را به کاربر نمایش میدهد. همچنین شما میتوانید پیغامی که به کاربر نمایش داده میشود را سفارشی کنید.

همچنین فقط مدیران سایت میتوانند سایت را ببینند و کاربران با پیغام مواجه میشوند.

تست پلاگین ها

زمانی که شما تم خود را فعال میکنید شما باید مطمئن شوید که پلاگین هایی که در تم قبلی فعال بودند در تم جدید هم به درستی کار میکنند. علاوه بر پلاگین ها باید صفحه single.php و صفحات اضافی دیگر که در تم وجود دارد را چک کنید.

همچنین زمانی که شما تم را عوض میکنید ممکن است مجبور به تغییر ظاهر پلاگین های خود هم شوید.

چک کردن تم در مرورگرهای مختلف

در مرحله آخر شما باید تم خودتان را در مرورگرهای مختلف چک کنید.

خب زمانی که تم شما در مرورگرهای مختلف هم به درستی کار میکند زمان آن رسیده است که حالت تعمیر را بردارید و سایت را برای کاربران باز کنید. امیدوارم کاربران از تم جدید شما خوششان بیاید.
طبقه بندی: اینترنت،
برچسب ها: نکته های مهمی که شما در هنگام تغییر تم وردپرس باید بدانید، نکتهای امنیتی قالب ورد پردس، نکته های مهمی که شما در هنگام تغییر تم word press باید بدانید،

تاریخ : جمعه 31 خرداد 1392 | 09:09 ق.ظ | نویسنده : محمد اقا محمدی | نظرات